Лікуємо горло: вдома чи звернутися до лікаря
Біль у горлі можна лікувати в домашніх умовах. Багато відпочивайте, щоб дати вашій імунній системі шанс боротися із інфекцією.
Щоб полегшити біль у горлі:
- Полощіть горло сумішшю соди з сіллю, докладний рецепт приготування дивіться за ссилкою https://amatey.com.ua/poloskannya-gorla-sodoyu-i-sillyu-proporciї-i-recepti/.
- Пийте теплі рідини, які заспокоюють горло, наприклад гарячий чай з медом, бульйон або теплу воду з лимоном.
- Трав’яні чаї особливо заспокоюють біль у горлі.
- Охолодіть горло, з’ївши холодне частування, наприклад, ескімо або морозиво. Але не перестарайтеся, щоб легкий біль у горлі не переріс у важку форму ангіни.
- Розсмоктайте шматочок льодяника, а то й два.
- Увімкніть зволожувач повітря.
- Менше кажіть, поки горло не стане краще.
Коли потрібно звернутися до лікаря?
Болі в горлі, викликані вірусною інфекцією, зазвичай проходять самі собою, при лікуванні домашніми засобами, через два-сім днів. Однак зверніться до лікаря, якщо є якісь із цих потенційно серйозніших симптомів:
- сильний біль у горлі
- проблеми з ковтанням
- проблеми з диханням або біль при диханні
- складність відкрити рот
- біль у суглобах
- лихоманка вище, ніж 38 градусів за Цельсієм
- біль в шиї
- вушний біль
- кров у слині чи мокротинні
- біль у горлі, який триває більше тижня
- Бактеріальні інфекції, такі як гострий фарингіт, слід лікувати антибіотиками. Зверніться до лікаря для лікування горла за серйозних симптомів.
Звернувшись до поліклініки, можуть діагностувати, наприклад, гострий фарингіт, на підставі симптомів, огляду горла та аналізів на стрептокок. Після огляду лором призначається медикаментозне лікування.
Ліки, які зменшують біль у горлі, включають:
- ацетамінофен
- ібупрофен
- аспірин
Однак, не давайте аспірин дітям та підліткам, оскільки це пов’язано з рідкісним, але серйозним захворюванням, званим синдромом Рейє.
Також можна використовувати один або кілька методів лікування, які впливають безпосередньо на біль у горлі:
- спрей від ангіни, який містить антисептик, що дає оніміння в горлі, такого як фенол, або інгредієнта, що охолоджує, такого як ментол або евкаліпт
- льодяники для горла
- сироп від кашлю
- Деякі трав’яні чаї, у тому числі слизького в’яза, кореня алтею та коріння солодки
- Ліки, які зменшують шлункову кислоту, можуть допомогти з ангіною, спричиненою гастроезофагеальною рефлюксною хворобою (ГЕРХ).
Потрібні антибіотики
Антибіотики лікують інфекції, спричинені бактеріями, наприклад, як гострий фарингіт. Вони не лікуватимуть вірусні інфекції.
Необхідно лікувати фарингіт за допомогою антибіотиків, щоб запобігти більш серйозним ускладненням, таким як пневмонія, бронхіт і ревматизм. Антибіотики можуть зменшити біль у горлі приблизно на один день та знизити ризик ревматизму більш ніж на дві третини.
Курс лікування антибіотиками варіюється близько 7- 10 днів (на розсуд лікаря). Важливо приймати всі ліки за призначенням, навіть якщо ви починаєте почуватися краще. Занадто рання зупинка лікування антибіотиком може призвести до того, що деякі бактерії будуть живі, що може викликати у вас захворювання.